• AKCIÓK
  • FOTÓS OKTATÁS
  • FOTÓS ESZKÖZ BÉRLÉS
  • FOTÓS, VIDEÓS WORKSHOPOK
  • 7% CETELEM KEDVEZMÉNY
  • HÍREK, TESZTEK
  • BEMUTATÓTERMÜNK
  • GY.I.K.
  • KAPCSOLAT
  • Kategóriák
    törlés

    Hírek, érdekességek
    Akciókamera és drón
    Beszámoló
    Canon
    Fényképezőgép
    Fotós kisokos
    Fujifilm
    GoPro
    Legújabb tesztek
    Nikon
    Objektív
    OM SYSTEM
    Panasonic
    Segítség vásárláshoz
    Sigma
    Sony
    Tamron
    Tippek, trükkök
    Toplistáink
    Törzsvásárlói VIP Club
    Újdonság
    Vlogkamera
    Szűrés törlése

    Fotós tippek: Minden, amit tudni kell a manuális fókuszról

    220volt
    220volt
    2024.05.20 08:11
    Fotós tippek: Minden, amit tudni kell a manuális fókuszról

    Egy jó fotósnak, képesnek kell lennie arra, hogy teljes irányítást gyakoroljon a fényképezőgépe felett, és ez magában foglalja a manuális fókuszálás képességét is.

    Csak hogy tisztázzuk, amikor a "kézi fókuszálásról" beszélek, nem a manuális módban történő fényképezésre gondolok. (Az utóbbi az ISO, a rekesznyílás és a zársebesség manuális beállítását jelenti a megfelelő expozíció elérése érdekében.)

     

    Hogyan kell manuálisan fókuszálni?

    A manuális fókuszáláshoz az objektív fókuszgyűrűjét addig kell lassan forgatni, amíg a téma éles síkba nem kerül. Manapság a legtöbb fényképezőgép rendelkezik valamilyen segített kézi fókuszálással, így nem kell találgatnia, hogy mikor éles a téma. A fényképezőgép keresőjében például egy villogó pont jelzi, hogy mikor éri el a fókuszt. Vagy élő nézetben látod a fókusz kiemelését, amely jelzi az éles pontokat.

     

    Itt az ideje egy figyelmeztető szónak... 

    Soha ne próbálj meg kézzel fókuszálni, ha az objektív AF-re van állítva.

     

    A manuális fókuszálás használatakor egy dolgot nem szabad elfelejteni: soha ne próbálj meg manuálisan fókuszálni az objektívvel, ha az AF (autofókusz) kapcsoló be van kapcsolva.

    Ez károsíthatja az objektívben lévő fokuszálásért felelős fogaskerekeket. Gyenge fényviszonyok esetén manuális fókuszálás hasznos lehet. A fényképezőgépek részben a kontraszt felmérésével állítanak élességet, és ezt gyenge fényviszonyok között szinte lehetetlen érzékelni. A kézi fókusz ideális az éjszakai és gyenge fényviszonyok között történő fényképezéshez, valamint az extrém közeli fényképezéshez, például a makrófotózáshoz.

     


    Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

    Ha van valami, ami az kezdő fotósokat összezavarja, az „autofókusz” és az „autofókusz mód” közötti különbség.

    Az autofókusz típus és az autofókusz mód kiválasztása kicsit összezavar, és nem tudod, melyiket válaszd?

    Régen olyan egyszerű volt. A fényképezőgép zárja kinyílt és újra becsukódott. A kettő közötti idő volt az expozíciós idő. A digitális fényképezőgépekkel és a tükör nélküli rendszerekkel a dolgok egy kicsit bonyolultabbá váltak...

    Segítünk, hogy megismerd a fehéregyensúly fogalmát (WB), a fényképezőgép összes WB-beállítását, és azt, hogyan használd őket a pontos színek eléréséhez.

    Összehasonlítom a fenti termékeket! Az összehasonlításhoz pipáld ki más termék(ek) oldalán is az "Összehasonlítom" négyzetet!
    bezár