• AKCIÓK
  • FOTÓS OKTATÁS
  • FOTÓS ESZKÖZ BÉRLÉS
  • FOTÓS, VIDEÓS WORKSHOPOK
  • 7% CETELEM KEDVEZMÉNY
  • HÍREK, TESZTEK
  • BEMUTATÓTERMÜNK
  • GY.I.K.
  • KAPCSOLAT
  • Kategóriák
    törlés

    Hírek, érdekességek
    Akciókamera és drón
    Beszámoló
    Canon
    Fényképezőgép
    Fotós kisokos
    Fujifilm
    GoPro
    Legújabb tesztek
    Nikon
    Objektív
    Olympus
    OM SYSTEM
    Panasonic
    Segítség vásárláshoz
    Sigma
    Sony
    Tamron
    Tippek, trükkök
    Toplistáink
    Törzsvásárlói VIP Club
    Újdonság
    Vlogkamera
    Szűrés törlése

    TOP 5+1 Legfurcsább objektív

    220volt
    220volt
    2024.01.31 08:25
    TOP 5+1 Legfurcsább objektív

    Legutóbbi, Canon RF 200-800mm f/6.3-9 IS USM tesztem írása közben villant be, hogy utána kéne nézni, hogy mi a legnagyobb gyújtótávolságú lencse, amit valaha gyártottak. Ugyanakkor remek szemléltetője ez annak is, hogy miért nincsenek nagyfényerős monstrumok a bestseller termékek között. Nézzük, tehát a LEG-eket...

    1. Nikon Fisheye-Nikkor 6mm f/2.8

    Ez az objektív úgy néz ki, mint egy űrhajó, és kis túlzással saját maga mögé lát. Ezt a halszem-szörnyeteg a világ legextrémebb, 24x36 mm-es képterületet lefedő nagylátószögű objektíveként tartják számon, amelyet úgy írnak le, hogy valóban képes "maga mögé látni". 2012-es piacra dobásakor körülbelül 44 millió forintba került, súlya 5.2 kg, hossza 171 mm.

     

    2. Leica APO-Telyt 1600mm f/5.6

    A világ legdrágább objektíve egy Leica. Ez nem véletlen, ugyanis az 1600mm-es Leica APO-Telyt egy igazi unikum, a világon csak egyetlen darab létezik belőle. A fotózás gazdag szerelmese, Saud Bin Mohammed Al-Thani sejk közvetlenül a Leicától rendelte meg, némileg túlzó, 539 303 854 forintnak megfelelő hongkongi dollárért, így ez a valaha gyártott legdrágább fogyasztói objektív. A lencse 1,2 méter hosszú, a végén 42 cm átmérőjű, és 60 kg-ot nyom.

     

    3. Sigma 200-500mm f/2.8 APO EX DG

    A Sigma behemót teleobjektívje talán úgy néz ki, mint egy rakétavető, de valójában vadvilági objektívként lett beharangozva. Reménykedj, hogy a vadon élő állatok közel vannak a házadhoz, mert valószínűleg nem akarod túl sokáig cipelni a 16 kg-os nagyágyút. Nem is olyan régen csaknem 7 millió forintért meg lehetett vásárolni.

     

    4. Canon Super Telephoto 1200mm f/5.6L EF USM

    1993 és 2005 között 31 millió forintnak megfelelő összegért lehetett hozzájutni egy megrendelésre készült Canon Super Telephoto 1200mm f/5.6L EF USM objektívhez. A 16,3 kg súlyú objektív 13 elemet tartalmaz 10 csoportba rendezve, 2 fokos látószöggel büszkélkedhet, és a legközelebbi távolság, amelyre fókuszálni tud, körülbelül 14 méter. Állítólag több mint tizenkettő, kevesebb mint húsz példány létezik belőle.

     

     

    5. ZEISS Apo Sonnar T* 1700mm f/4

    2006-ban a Zeiss bemutatta ezt az 1700 mm-es teleobjektívet a Photokinán. A Hasselblad 6x6-os középformátumú fényképezőgéphez tervezett monstrum objektív súlya 256 kg, és egyedi módszereket alkalmaz a fókuszálás kezelésére (az egyes üvegelemek súlya miatt). Ez az objektív a világ legnagyobb, nem katonai használatra szánt teleobjektívje. Az objektív egy meg nem nevezett ügyfél megrendelésére készült, és a Zeissnek lényegében új összeszerelési technikákat kellett kitalálnia. Az árat nem hozták nyilvánosságra, ahogy a megrendelő kilétét sem, bár az objektívre írt szöveg egy része arabul van, és "Katar állam" címerét viseli.



    +1 Zoom-Nikkor 1200-1700mm f/5.6-8P IF-ED

    Kiderült, hogy a Nikon ebben a kérdésben megelőzte kortársait, a Zoom-Nikkor 1200-1700mm f/5.6-8P IF-ED objektív még 1990-ben debütált. Majdnem 89 cm hosszú, a tubusa két független részre van osztva, 18 elemet tartalmaz 13 csoportra osztva, és mindegyik csoportban saját nagy fényerejű lencse található. Kolosszális mérete miatt a "tonhal" becenevet érdemelte ki az őt használó fotósoktól. 1990-ben csaknem 20 millió forintnak megfelelő összegért lehetett megvásárolni, ami a listán szereplő néhány másik objektív mellett igen kedvező árnak tűnik.

     

    Írta: Háfra Zsolt

     


    Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

    Mi csábított a fotózás felé? Egy adott műfaj volt az? Egy személy? Bármi is legyen, szeretném elmondani, hogy milyen előnyökkel jár, ha minél nyitottabb és kísérletezőbb vagy, amikor még új vagy a szakmában.

    A digitális korban kevesebbet nyomtatjuk ki a fényképeinket, mint valaha, sőt, néhányan közülünk soha nem is nyomtatják ki. És ez nagy kár, hiszen van valami igazán különleges abban, amikor a kezedben tartod munkád fizikai megnyilvánulását, és teszem azt felakasztod a falra, ahol évekig elhaladhatsz mellette.

    Egy hatásos és lenyűgöző fotót a minőségi tényezők és a szilárd technika kombinációja képezi, de kezdőként nehéz lehet megtalálni az egyensúlyt ezek között.

    Pár héttel ezelőtt a címben olvasható kérdéssel kerültem szembe, ezért arra gondoltam, hogy segítek tiszta vizet önteni a pohárba.

    Összehasonlítom a fenti termékeket! Az összehasonlításhoz pipáld ki más termék(ek) oldalán is az "Összehasonlítom" négyzetet!
    bezár