• AKCIÓK
  • FOTÓS OKTATÁS
  • FOTÓS ESZKÖZ BÉRLÉS
  • FOTÓS, VIDEÓS WORKSHOPOK
  • 7% CETELEM KEDVEZMÉNY
  • HÍREK, TESZTEK
  • BEMUTATÓTERMÜNK
  • GY.I.K.
  • KAPCSOLAT
  • Kategóriák
    törlés

    Hírek, érdekességek
    Akciókamera és drón
    Beszámoló
    Canon
    Fényképezőgép
    Fotós kisokos
    Fujifilm
    GoPro
    Legújabb tesztek
    Nikon
    Objektív
    Olympus
    OM SYSTEM
    Panasonic
    Segítség vásárláshoz
    Sigma
    Sony
    Tamron
    Tippek, trükkök
    Toplistáink
    Törzsvásárlói VIP Club
    Újdonság
    Vlogkamera
    Szűrés törlése

    3 ok, amiért az APS-C szenzoros vázak jobbak Full-Frame társaiknál

    220volt
    220volt
    2023.07.19 11:47
    3 ok, amiért az APS-C szenzoros vázak jobbak Full-Frame társaiknál

    A Full-Frame szenzoros kamerákat általában a professzionális munkák elvégzésének alapjaként tartják számon.

    Az elmúlt években viszont a Crop érzékelős vázak hosszú utat jártak be, és a hozzájuk kapcsolódó objektív paletta kiteljesedett. Így a fotósoknak és filmeseknek számos műfajhoz alkalmas lehetőségek széles választékát kínálják. Ebben az írásban három okot járok körbe, amiért az APS-C érzékelős fényképezőgépek gyakran jobb választásnak bizonyulnak, mint a Full-Frame opciók.

    Körülbelül egy évtizeddel ezelőtt a gyenge ISO érzékenység elég nagy problémát jelentett ahhoz, hogy a legtöbb fotós az érzékelő méretét minden másnál előrébb helyezze.

    A legújabb termékek azonban némileg csökkentették a különbséget, de ami még fontosabb, az abszolút teljesítmény olyan mértékben javult, hogy az APS-C vagy akár a micro 4/3-os kamerák a legszélsőségesebb igényeket leszámítva nagyjából mindenhol megállják a helyüket. Ráadásul az APS-C érzékelős fényképezőgépek és objektívek általában könnyebbek, kisebbek és olcsóbbak...

     

    1. Mélységélesség

    Még a DSLR érában valóban sokat számított a mélységélességben, hogy milyen méretű szenzorral van szerelve a vázad. A MILC-ek esetében viszont ez már nem teljesen igaz. Nyilván a különbség szemmel látható, viszont korántsem akkora a szakadék a két típus között. Mivel a tükör nélküli rendszer esetében kisebb a bázistávolság, így sokkal látványosabb bokeh-effekt és mélységélesség érhető el már gyengébb fényerős objektívekkel is.

    2. Gyújtótávolság

    Az eddig fotós pályafutásom alatt nagyon sokáig használtam APS-C szenzoros vázat, mivel a versenypálya mellett jól jött az a plusz gyújtótávolság, amit ezek a vázak kínálnak. Ugyanis gyártótól függően 1.4x-es vagy 1.6x-os többlet jelentkezik a gyújtótávban. Mindamellett, hogy könnyebbek és fizikálisan is kisebb méretűek, legalábbis sok esetben.

     

    3. Ár-érték arány

    A tükör nélküli paletta vázai és objektívei eleve magasabb árról indulnak, viszont az ár sávok továbbra is megfigyelhetők, amik az APS-C és a Full-Frame termékek között húzódnak.

     

    Összegzés

    A fenti pontokat végig olvasva láthatod, hogy egy olcsóbb APS-C érzékelős váz is képes minőségi fotók készítésére, ugyanakkor az is igaz, hogy a Full-Frame mindig is egy picivel többet fog nyújtani és bizony vannak olyan szituációk, amikor igenis szükség van egy teljes képkockával rendelkező vázra...

     


    Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

    Hogy, mi a kulcsa a hihetetlen telefonos fotóknak? Vannak, akik évekig dolgoznak a professzionális fotózási technikák elsajátításán. De valójában csak néhány egyszerű telefon-fotózási tippre van szükséged. Ebből az írásból  megtudhatod, hogyan készíthetsz jó képeket 10 gyors és egyszerű technikai segítséggel.

    A naplemente fotózása szórakoztató, kifizetődő és gyakran lélegzetelállítóan szép – de lenyűgöző naplementés felvételeket készíteni nehéz lehet, különösen a kezdők számára. A világos égbolt és a sötét előterek expozíciós problémákhoz vezetnek, míg a korlátozott megvilágítás a fényképezőgép rázkódása miatti elmosódást okozhat.

    Mi csábított a fotózás felé? Egy adott műfaj volt az? Egy személy? Bármi is legyen, szeretném elmondani, hogy milyen előnyökkel jár, ha minél nyitottabb és kísérletezőbb vagy, amikor még új vagy a szakmában.

    Amikor tájképeket készítesz, azt fogod tapasztalni, hogy a különböző helyszínek különböző fényképezőgép-beállításokat igényelnek.

    Összehasonlítom a fenti termékeket! Az összehasonlításhoz pipáld ki más termék(ek) oldalán is az "Összehasonlítom" négyzetet!
    bezár