• AKCIÓK
  • FOTÓS OKTATÁS
  • FOTÓS ESZKÖZ BÉRLÉS
  • FOTÓS, VIDEÓS WORKSHOPOK
  • 7% KEDVEZMÉNY HITELKÁRTYÁVAL
  • HÍREK, TESZTEK
  • BEMUTATÓTERMÜNK
  • GY.I.K.
  • KAPCSOLAT
  • Kategóriák
    törlés
    Hírek, érdekességek
    Akciókamera és drón
    Beszámoló
    Canon
    Fényképezőgép
    Fotós kisokos
    Fujifilm
    GoPro
    Legújabb tesztek
    Nikon
    Objektív
    Olympus
    OM SYSTEM
    Összehasonlítás
    Panasonic
    Segítség vásárláshoz
    Sigma
    Sony
    Tamron
    Tippek, trükkök
    Toplistáink
    Törzsvásárlói VIP Club
    Újdonság
    Vlogkamera
    Szűrés törlése

    Íme, néhány fotózással kapcsolatos tanácsom 2025-re!

    220volt
    220volt
    2025.01.27 11:47
    Íme, néhány fotózással kapcsolatos tanácsom 2025-re!

    Megvan az új fényképezőgéped, talán egy új objektív, és a karácsonyfa alatt találtál egy új, menő mágneses szűrőkészletet. Most már minden készen áll arra, hogy idén élesebb, gyorsabb, tükröződésmentes fotókat készíts. De vajon ez elég ahhoz, hogy 2025-ben jobb fotós váljon belőled?

     Gondolataim és tanácsaim

    A legjobb tanácsom a fotózási készségeid javításához idén az, hogy ne aggódj a több megapixeles érzékelő, a pixeleltolódás vagy a „portré benyomás egyensúlya” miatt. Ehelyett arra kell összpontosítanod, hogy olyan dolgokat csinálj, amiket eddig még nem próbáltál, és olyan kreatív kockázatokat vállalj, amelyek kilöknek a komfortzónádból. Ugyanis, amíg a komfortzónádban maradsz, nem tanulsz és nem fejlődsz. Ezt magamon is tapasztaltam a 2024-es évben.

    Úgy válhatsz jobb fotóssá, ha kevesebb időt töltesz a technikai dolgok nézegetésével, és több időt azzal, hogy inspirációt keresel a kreativitásod kibontakoztatásához.

     

    Várj, mit jelent az, hogy „jobb fotós”?

    A technikai képességeink fejlesztése fontos, és a fotózás alapelveinek igazán jó elsajátítása elengedhetetlen. De ezt mindenki megteheti. Rövid idő alatt bárki megtanulhat élesre fókuszált, jól exponált fotót készíteni. Ahhoz, hogy innen tovább lépjünk - hogy középszerű fotók helyett figyelemre méltó képeket készítsünk -, meg kell tennünk néhány dolgot, aminek kevés köze van a felszerelésünkhöz. 

    Jobb fotósnak lenni az értelmezésem szerint azt jelenti, hogy valaki kíváncsi. Aki hajlandó új dolgokat kipróbálni és felfedezni a kreativitását. A dolgok mögé tekintés képessége a kreativitás gyökere. A jobb fotós az, aki érti, hogy miért készít egy fotót, és akinek van szándéka és kreatív elképzelése. Aki érti a történetmesélés erejét, és olyan képek létrehozásán dolgozik, amelyek érzelmeket váltanak ki, vagy valamit közölnek. Valaki, aki nem fél a kudarctól vagy a nevetségessé válástól. Ez a pont nagyon fontos, és az egyik oka annak, hogy sokan nem erőltetik meg magukat. De itt a titok: nem kell megosztanod a kísérleteid eredményét az Instagramon. Tartsd meg magadnak azokat a fotókat, tanulj belőlük, próbáld újra, és ismételd meg. Ne aggódj amiatt, hogy mások mit gondolnak. 

     

    Gyakorlom, amit prédikálok

    Ezt a tanácsot magamnak és neked is adom, kedves olvasó. Ahogy a dolgok állnak 2025 januárjában, úgy néz ki ismét érdekes évem lesz. Többször is számomra ismeretlen, a komfortzónán kívüli dolgot kell majd csinálnom, amit izgatottan várok. Ezek a projektek  valóban próbára fogják tenni a kreativitásomat.

     

     

    Gyors összefoglaló

    Adj narratív mélységet a történetek elmesélésével

    Terjeszd ki kreativitásodat és ötleteidet

    Merészkedj ki a komfortzónádból

    Szegd meg a szabályokat

    Bízz a megérzéseidben

    Ne félj a változástól

     

    Jobb fotósnak lenni egy utazás, nem pedig egy cél. Folyamatos tanulásról, kísérletezésről és a világgal való mélyebb kapcsolatról szól a lencsén keresztül. Végső soron azt jelenti, hogy olyan munkákat kell létrehoznod, amelyekre büszke vagy, amelyek a látásmódodat tükrözik, miközben folyamatosan törekszel a fejlődésre.

     

    Egy kreatív új évet kívánok!

    Írta: Háfra Zsolt


    Ezek a cikkek is érdekelhetnek:

    A tökéletes fényképezőgép véget nem érő keresése során gyakran használunk egy közös kifejezést, hogy leírjuk a tökéletes teljesítményt: zászlóshajó. De mi is valójában a „zászlóshajó” kamera?

    Akár optikai kereső, akár elektronikus kereső, akár a fényképezőgép hátsó képernyője között kell választanod, az előnyök és hátrányok ismerete segíthet abban, hogy a legtöbbet hozd ki a felszerelésedből. Ez nem csak a preferenciákról szól - hanem arról, hogy az adott helyzethez a legjobb opciót válaszd.

    A 85 mm-es objektívet általában „portréobjektívként” címkézik, ezért személy szerint engem sokáig nem mozgatott különösebben, aztán volt szerencsém tesztelni egy igen nívós darabot, a Nikon Z 85mm f/1.2 S-t és ez mindent megváltoztatott.

    A fényképezőgépek ma már lenyűgöző megapixelszámmal büszkélkedhetnek, egyes modellek 60 megapixelt is kínálnak. De tényleg szükség van ennyi megapixelre?

    Összehasonlítom a fenti termékeket! Az összehasonlításhoz pipáld ki más termék(ek) oldalán is az "Összehasonlítom" négyzetet!
    bezár